Service Hotline
0519-81230981
Haberler
Ana sayfa > Haberler > İçerik

Ürün kategorisi

Grafen malzeme nedir

Grafin şimdiye kadar bulunan en ince ve en güçlü malzemedir. İnce grafen iki kristalleri, tek bir atom kalınlığında karbon atomlarının oluşur çünkü. Çok yoğun ama aşırı ince olmasına rağmen hatta en küçük atomik boyutunu helyum bu nüfuz edemez.

Grafin nedir? Grafin Karbon atomu sp2 hibridizasyon tarafından kurulan bir petek düzlemsel filmidir. Ayrıca monatomik katman grafit denir böylece tek bir atomik tabaka kalınlı¤ında quasi-two-dimensional bir malzemedir. Kalınlığı yaklaşık 0.335nm, orada üretim farklı şekillerde göre farklı inişler ve çıkışlar, 1nm, 10nm için 25nm hakkında yatay genişliği hakkında yüksekliğinin dikey yönde genellikle vardır, yanı sıra tüm karbon kristal ( sıfır boyutlu Fullerenleri, tek boyutlu karbon nanotüpler, grafit için üç boyutlu).

Uzun, tahmin quasi-two-dimensional kristal kendisi istikrarsızlık, oda sıcaklığında termodinamik doğa hızlı bir şekilde çürümüş veya kıvrılmış, teoride bir fizikçi önce Yani bu yalnız var olamaz.

2004'e kadar İngiliz University of Manchester fizikçi Andrei Gem ve Constantine Novo Shuo Luofu, mikro-mekanik sıyırma yöntemi ile başarılı bir şekilde yalnız, araştırma grafen için var olabilir doğruladı grafit grafen ayrılmış etkin olmaya başladı, ikisi de 2010 Nobel Fizik Ödülü'nü kazandı.

En umut verici grafen silikon, gelecekteki süper üretimi için ultra minyatür transistörler yapma yerine uygulamadır. Silikon yerine grafen ile bilgisayar işlemcisi yüzlerce kez daha hızlı çalışır.

Ayrıca grafen neredeyse tamamen saydamdır, sadece ışığın % 2,3 emmek. Öte yandan, çok yoğun, hatta en küçük gaz molekülleri (helyum) değil nüfuz olduğunu. Bu özellikler bir şeffaf dokunmatik ekran, ışık yayan bir panel ve bir güneş paneli gibi şeffaf bir elektronik ürün olarak kullanmak için ideal kılar.

Nanomalzemeler en güçlü, en güçlü ve en iletken iletkenlik ile yeni bir tür gibi grafen "siyah altın" ve "yeni malzemeler Kralı" bilinir, bilim adamları bile tahmin yola olasıdır grafen olacak "tamamen değişiklik 21 yüzyıl" bir küresel yıkıcı yeni teknoloji ve yeni Sanayi Devrimi süpürme.


Sorgulama
Send
Ürün kategorisi
Bize ulaşın
Adres: Bitki 8, 9 Batı Tai Gölü Avenue, Wujin ekonomik kalkınma bölgesi, Changzhou, Jiangsu, Çin.
Telefon: 0519-81230981
Faks: 0519-81230998
E-posta: sales@thesixthelement.com.cn
Altıncı Element (Changzhou) üzere Technology Co, Ltd