Service Hotline
0519-81230981
Haberler
Ana sayfa > Haberler > İçerik

Ürün kategorisi

Belirli koşullar altında grafen değişken vücut topolojik yalıtkan

Massachusetts Institute of Technology Web sitesine göre son zamanlarda, bilim adamları bazı ekstrem durumlarda topolojik yalıtkan benzersiz bir işlev grafen dönüştürülebilir bulundu okul bekleniyor üretimi için yeni fikirler sağlar Kuantum bilgisayarlar. Araştırma bu hafta doğa günlüğündeki yayımlanır.

Araştırmacılar grafen pul 35 Tesla Manyetik alan ve 0.3 santigrat derece mutlak sıfırdan daha yüksek bir güç ile düşük sıcaklık ortamında yer olduğunu buldum. Grafin iletken özelliklerini elektron geleneksel herhangi bir elektronik sistem şu anda kullanılabilir değil elektron spin yönüne göre filtre uygulamak izin vermek için değiştirilebilir.

Normal koşullarda grafen normal bir iletken davranır ve bir gerilim üzerine giderek artan ve geçerli içinden geçirir. Ama grafen bir parça için dikey bir manyetik alan içinde yerleştirilmiş olması durumunda, Grafin değişiklik geçerli özelliklerini yalnızca grafen pul kenarları boyunca çalışır ve dinlenme izolatörler olur. Buna ek olarak, mevcut sadece manyetik alan yönüne göre tek yönde hareket edecek. Bu olguya kuantum Hall etkisi denir.

Grafin konumunu yukarıdaki durumda güçlü bir manyetik alan eklerseniz, Grafin özelliklerini yeniden değişecek yeni çalışmada, araştırmacılar bulundu: Elektron hala sadece grafen kenarları boyunca faaliyet ama işlem yönü Tek yönlü çift yönlü için değişti ve belirli elektron spin farklı yönlere tarafından belirlenir.

"Sıra dışı özel bir orkestra şefi, yarattığımız" MIT Fizik Bölümü'nde doktora sonrası araştırmacı söyledi. Topolojik yalıtkan elektron elektron spin yönüne göre ayırmak için ortak bir fonksiyonudur. Ancak, Grafin topolojik yalıtkan olağan anlamda değil. Farklı malzeme sistemlerinde aynı etkiye sahip. Daha da önemlisi, manyetik alan değiştirerek, ayrıca herhangi bir zamanda yönü elektronik işlem, güç veya devlet değil kontrol etmek için olabilir. Bu onlar devreler ve daha önce üzerinde elde değil transistörler içine yapılabilir anlamına gelir. "

Erero, bir doçent, MIT, bu karakterizasyonu grafen öngörüleri olmuştu, ama kimse bunu yapmıştı dedi. Çalışma ilk grafen elektron spin selectivity doğruladı ve ilk kez ya da değil elektronik işlem ve elektrik güç durumunu yönünü o grafen kontrol edebilirsiniz için kanıtlanmıştır. Deneme ne bazı araştırmacılar neticesiz, yıllardır elde etmek kuantum bilgisayarları oluşturmak için yeni bir yöntem umut verici çalışıyorlar yaptı.

çalışmada, katılır Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde fizik profesörü diyor çalışma topolojik izolatörler için çalışma yeni bir yön boyar. "Bulgular olacak ne yol tahmin edemez, ama bizim düşünce genişletiyor ve birden çok aygıt, üretimi için olanaklar sağlar" dedi. "

dedi ki: "kuantum bilgisayar tarafından üretilen teknoloji bir çok profesyonel ekipman olacak, ilk öncelikli için kullanılan aşırı düşük sıcaklık ve güçlü manyetik ortam için ihtiyaç nedeniyle böyle elde etmek için bir gereklilik kolay, bu yüzden değil bilgi işlem görevleri." Daha sonra grafen daha düşük bir manyetik alan (1 Tesla) ve teknoloji için eşik azaltılması amacıyla daha yüksek sıcaklıklarda performansını test edecek.


Sorgulama
Send
Ürün kategorisi
Bize ulaşın
Adres: Bitki 8, 9 Batı Tai Gölü Avenue, Wujin ekonomik kalkınma bölgesi, Changzhou, Jiangsu, Çin.
Telefon: 0519-81230981
Faks: 0519-81230998
E-posta: sales@thesixthelement.com.cn
Altıncı Element (Changzhou) üzere Technology Co, Ltd