Service Hotline
0519-81230981
Haberler
Ana sayfa > Haberler > İçerik

Ürün kategorisi

Grafenin Yeni Yapısı Bir Sünger gibi

8 inci günü bildirilen İngiliz "Bağımsız" raporuna göre, Birleşik Devletler Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) bilim adamları, en hafif ve en katı malzemeden birini oluşturmak için grafen levhasını basarak ve eriterek - gözenekli bir üç boyutlu grafen yapısı, şekil süngera benzer, yoğunluk demirin sadece% 5'idir, ancak demirin gücü 10 kattan fazladır.

Grafen, iki boyutlu formdaki en sağlam materyal olarak düşünülür, ancak araştırmacıların iki boyutlu formunun güçlü gücünü kullanışlı üç boyutlu malzemelere dönüştürmesi zor olmuştur. En son yapılan araştırmada, araştırma ekibi, mercanlara ve diyatom organizmalarına benzer karmaşık ve dengeli bir yapı oluşturmak için ısı ve basınç uygulayarak küçük grafen parçalarını sıkıştırdı. Yeni yapı "spiral yirmi tetrahedron" olarak adlandırılıyor, yüzey alanı hacim açısından çok büyük ama çok güçlü.

Araştırma ekibi direktörü ve MIT İnşaat Mühendisliği direktörü Marcus Bieer, "İki boyutlu grafen malzemesi sadece bir atom kalınlığındadır, benzersiz derecede sertlik ve elektriksel özelliklere sahiptir, ancak çok incedir çünkü" diyor Marcus Bieer. Çevre Mühendisliği. Üç boyutlu materyaller yapmak zordur, ancak son araştırmamız bunu yaptı.

"Isının ve basıncın etkisi altında doğal olarak oluşan grafenin geometrik şekli çok karmaşıktır ve geleneksel şekilde yapılamaz." Deneyde araştırmacılar, binlerce kez genişletilen bir yapı oluşturmak için bir 3B yazıcı kullandılar ve elde edilen sonuçları test etti.

Yakın zamanda Science Progress dergisinde yayınlanan yeni çalışma, yeni yapının üstünlüğünün, malzemenin kendisinden ziyade bu eşsiz yapısından kaynaklandığını gösteriyor. Bu, bilim adamlarının aynı geometriyle yapılmış diğer malzemelerin aynı kuvvetteki hafif malzemeyi elde edebilmeleri anlamına gelmesi anlamına gelir.

Araştırmacılar, aynı geometrinin daha büyük yapısal malzemeler bloklarına uygulanabileceğini düşünüyorlar. Örneğin, köprüyü yapan çimento, aynı gözenekli geometriyi yapabilir ve ağırlığı düşürürken aynı mukavemet seviyesine ulaşabilir. Buna ek olarak, bu şekil minik gözeneklerle doldurulduğundan, su veya kimyasalları filtrelemek için kullanılmaları bekleniyor.


Sorgulama
Send
Ürün kategorisi
Bize ulaşın
Adres: Bitki 8, 9 Batı Tai Gölü Avenue, Wujin ekonomik kalkınma bölgesi, Changzhou, Jiangsu, Çin.
Telefon: 0519-81230981
Faks: 0519-81230998
E-posta: sales@thesixthelement.com.cn
Altıncı Element (Changzhou) üzere Technology Co, Ltd