Service Hotline
0519-81230981
Haberler
Ana sayfa > Haberler > İçerik

Ürün kategorisi

Yeni Yöntem, Grafen Süperiletkenlikle Uyanabilir

Uluslararası bir ekip geçtiğimiz günlerde, grafenin süperiletkenliğini "uyandırmak" için yeni bir rapor yayınladı ve eğer teknoloji olgunlaşmışsa, İngiliz akademik dergi Nature Newsletter'da yakın zamanda yayınlanan uluslararası bir ekip olan bu materyalin uygulama kapsamını büyük ölçüde genişletecek.

Grafen, grafit malzemeden ayrılmış ve sadece bir karbon atomu tabakasından oluşan iki boyutlu bir malzemedir. İnce, sağlam, iletken, ısı iletkenliği ve diğer özellikleri vardır, endüstrinin yeni nesil materyaller için yüksek umutları vardır. Bilim adamları daima bu maddenin süperiletkenliğe sahip olabileceğine inanmışlardır, ancak onaylamak için bir yol bulamamışlardır.

Cambridge Üniversitesi'ndeki araştırmacılar ve grafen'in diğer kurumları ve bir "praseodimyum seryum bakır oksit" süper iletken malzeme deneyiyle başarıyla "uyanık" grafene "uyku" süper iletkenlik kazandırdı. Deneyler emaye sergilediği süperiletkenliğin dışardan değil, "praseodimyum seryum oksit" rolü, yalnızca grafenin kendiliğinden olan süperiletkenliğini harekete geçiren yardımcı bir materyal olarak gösterilir.

Süperiletkenlik, belirli koşullar altında malzemenin bir kısmının tamamen kaybolduğu ve enerji kaybı olmadan ve ısı kaybı olmadan malzemede aktığı anlamına gelir. Elektronik endüstrisinde süperiletkenlik olgusu geniş bir umut potansiyeline sahiptir ancak büyük ölçekli uygulamalı uygulamalardaki ilgili teknolojinin üstesinden gelmek için birçok problem bulunmaktadır.

Bir grafen süper iletken olarak hayal gücünü artıracaktır. Araştırmacılara göre, grafenden sonra "parlatılmış" süper bilgisayarlar üretmek için kullanılabilir.


Sorgulama
Send
Ürün kategorisi
Bize ulaşın
Adres: Bitki 8, 9 Batı Tai Gölü Avenue, Wujin ekonomik kalkınma bölgesi, Changzhou, Jiangsu, Çin.
Telefon: 0519-81230981
Faks: 0519-81230998
E-posta: sales@thesixthelement.com.cn
Altıncı Element (Changzhou) üzere Technology Co, Ltd