Service Hotline
0519-81230981
Haberler
Ana sayfa > Haberler > İçerik

Ürün kategorisi

Grafin dönemi henüz ulaşmadı

Ama on yıl için şeffaf cep telefonu doğdu nerede?

Aslında, 2012 yılında, Konstantin Novoselov, kim grafen Nobel Ödülü kazandı ve arkadaşları "doğa" grafen, geleceği, onların tahmin de temelde kanıtı gelişme iki yıl görüşmek üzere ilgili bir makale yayınladı. Bu bir malzeme olarak grafen inandığı "geleceği parlak, dolambaçlı yoldur", ne kadar gelecekte önemli bir rol oynayabilir, ama üstesinden gelmek için birkaç büyük zorluklar önce bu sahneyi gelmeyecek. Daha da önemlisi, büyük endüstriyel yenileme maliyetini dikkate alarak, Grafin faydaları sadece mevcut ekipman - onun gerçek beklentiler, belki de kendi benzersiz özellikleri terzi yeni uygulamalar nedeniyle yerine için yeterli olmayabilir

Grafin sonunda nedir?

Grafin atomlar tek bir katman tarafından bulunmak ilk malzemedir. Karbon atomu altıgen kafesler birbirine bağlanır. Grafit kalemle birlikte yığılmış grafen sayısız katmanlara eşdeğerdir ve karbon nanotüpler grafen bir tüpün içine haddelenmiş vardır. Grafit, grafen, karbon nanotüpler ve globin.

Karbon atomları arasındaki kimyasal bağ nedeniyle grafen kuvvetli demektir: kırılma olmadan, aynı zamanda yüksek basınç karşı büyük bir açıyla bükebilir. Ve sadece bir katman atomların elektronik hareketi uçağına sınırlı olduğu için yeni bir elektriksel özellikleri getirdi. Grafin şeffaf görünür ışık, ama hava geçirmez. Bu özellikler çok hammadde olarak koruyucu ve şeffaf elektronik ürünler uygun hale. Ama sağ, lâyık gerçekten çok hızlı gelmek değil.

Bir soru: hazırlama yöntemi. Birçok çalışmalar bize grafen şaşırtıcı özelliklerini göster, ama bir tuzak var. Bu harika özellikleri örnek kalitesine çok zorlu. En güzel grafen elektrik ve mekanik özelliklerini elde etmek için örnekler, en zaman alıcı ve pahalı anlamına gelir ihtiyacını: mekanik yöntemle - yapışkan bant yapay grafen sıyırma grafit üzerinde sıyırma. Gülmek yok, Novo Shawlov 2004 yılında yani grafen hazırlanır.

Ne kadar gerekli ekipman ve teknik içeriği düşük gibi görünüyor, ama sorun başarı oranı düşük, araştırma yapmak için bazı örnekler de yapabilirsiniz olsun, sanayi üretimi vardır? Şaka. Sanayileşme için bu işe yaramaz anlamına gelir. Dünyanın grafit mayın hakim olması bile, bir gün birkaç parça...... şimdi var çok tabii kabuğu diğer yollarını üretimi artırmak ve maliyetleri - azaltmak bu oluyor bunlar yöntem-in ürün kalitesi ve sonbahar. Biz sıvı sıyırma yöntemi var: grafit veya benzer karbonlu malzeme, ultra yüksek sıvı ve sonra ultrasonik bombalama grafen kar tanesi derin aşağı yüzey gerilimi içine. Biz kimyasal Buhar biriktirme yöntemi var: bakır yüzey yoğunlaşma, Grafin ince tabaka oluşumu içinde karbon içeren gaz izin ve sonra elimden. Silikon doğrudan Grafin tabakası büyümeye denemek için iki kat ortasında bir doğrudan büyüme yöntemi var. Grafit sayfası ayırmak için oksijen atomları ekleme tarafından bir kimya Redoks yöntemi mevcuttur. Pek çok yöntem vardır, ama aynı zamanda kendi kapsamını uygulama, var ama defa gerçekten büyük ölçekli endüstriyel üretim teknolojisi sanayileşme için uygun değil.

Neden bu yöntemler kaliteli grafen yapabilir miyim? Örneğin. Grafen bir parça'nın mükemmel bir altı membered yüzük olsa da, sık sık arasındaki sınırda bozulur ve beş veya yedi membered bir halka olur. Bu harika gözükmüyor ama kimyasal Buhar biriktirme yöntemi üretir "bir parça" grafen büyüme dışarı-in tek noktadan gerçekten tam değil bir. Aslında bir noktada sayısıdır aynı zamanda "polikristalin" büyüme ve işte bu noktalar küçük parçalar dışında büyümek emin olamaz tamamen uyumlu olabilir. Böylece, deforme olmuş bu halkalar sadece kenarında dağıtılmış değildir ama aynı zamanda her "bir" Bu dışarı grafen yapacağım, yapısal bir zayıflık, kolay pes olacağım adlı biri yok. Daha da kötüsü, bu ara a grafen polikristalin metaller gibi iyileşmek değil ve her zaman genişletmek muhtemeldir. Bütün grafen gücünü yarıya sonucudur. Balık ve bear's paw imkansız, ama kesinlikle çok hızlı değilmiş gibi zahmetli bir alan bir malzemedir.


Sorgulama
Send
Ürün kategorisi
Bize ulaşın
Adres: Bitki 8, 9 Batı Tai Gölü Avenue, Wujin ekonomik kalkınma bölgesi, Changzhou, Jiangsu, Çin.
Telefon: 0519-81230981
Faks: 0519-81230998
E-posta: sales@thesixthelement.com.cn
Altıncı Element (Changzhou) üzere Technology Co, Ltd