Service Hotline
0519-81230981
Haberler
Ana sayfa > Haberler > İçerik

Ürün kategorisi

Avantajları ve dezavantajları kapasitif dokunmatik Panel

Kapasitif dokunmatik Panel geçirgenliği ve netlik dört telli rezistif ekran iyidir tabii, olamaz ve yüzey akustik dalga ve beş telli direnç ekran göre. Kapasitif ekran yansıtıcı ciddi ve, kapasitif teknolojisi dalga boyu ışık geçirgenliği dört katmanlı kompozit dokunmatik ekranda düzgün değil, renk bozulması, katmanlar arasında ışığın yansıması nedeniyle sorun ama Ayrıca görüntü karakter bulanıklık neden.

Akım: kapasitif ekran kapasite yeterli miktarda kaplin ITO çalışma yüzeyi ile birleşme yakınındaki bir iletken olduğunda kullanılan bir elektrot kapasitör unsuru olarak insan vücudu için prensipte geçerli akış neden için yeterli kapasitif ekran yanlış hareket.

Kapasite değeri kutupları arasındaki mesafe ters orantılı olmasına rağmen göreli alan ile doğru orantılıdır ve ayrıca orta yalıtım katsayısı ile ilgili. Bu nedenle, palm veya el iletken yerine dokunmatik kapasitif ekran yakın daha büyük alanı kapasitif ekran arıza neden olabilir ne zaman, ıslak hava, bu durum özellikle ciddi, monitör holding, monitör yakın palmiye 7 cm veya 15 cm monitör yakın bünyesinde kapasitif ekran arıza neden olabilir. Başka bir kapasitif ekran zaman eldivenli elleri ya da daha fazla yalıtım medya eklenmesi nedeniyle el iletken olmayan nesneleri yanıtlamaz dezavantajıdır.

Kayması: Ana dezavantajı drift kapasitif ekran bu: ne zaman ortam sıcaklığı, nem oranı değişiklikleri, çevre elektrik alanı değişiklikleri içinde yanlış kaynaklanan kapasitif ekran drift neden olur. Örneğin, ekran sıcaklık artışı drift çizme-den sonra neden olur: Öte yandan ise ekran kullanıcı dokunur ya da vücut yan monitör drift yakın; Kapasitif dokunmatik panelin hareket drift daha büyük nesneleri yakınındaki, eğer civarında (kullanıcının beden de dahil olmak üzere), izlemek için birisi kullanıcı dokunur onlar doğrudan etkiler dokunmatik kapasitif dokunmatik Panel rağmen çok parmak alandan daha büyük ama çok uzak belgili tanımlık perde kararlılık konumunu konumunu.

Diğer: Buna ek olarak, teorik birçok doğrusal olarak ilişki aslında doğrusal olmayan, örneğin: farklı ağırlık veya geçerli toplam miktarı ıslatma parmak farklı düzeylerde farklı ve toplam geçerli değişiklikleri ve dört alt geçerli değişiklik, Doğrusal ilişki kapasitif dokunmatik bu dört açı özel kutupsal koordinat sisteminde kullanılan Panel yok koordinatları köken, denetleyicinin algılamıyor ve geri drift sonra ve sonra 4 A içerir / D dört tarafından tamamlandı split akış değeri Kartezyen koordinat sisteminde x dokunmatik noktasına Y Koordinat değeri hesaplama işlemi karmaşıktır. Hiçbir kaynağı olduğundan, kapasitif ekran drift birikimlidir ve Kalibrasyon kez iş sitesinde gereklidir. ITO asma zarar veya taşıma işlemi yüklemek olup kapasitif dokunmatik en dıştaki silisli cam çizikler bardaktan korur, çivi veya sert cisimler perküsyon, korku küçük bir delik knocking Panel asma ITO, zarar yaralanma ITO katman iç yüzeyine, kapasitif ekran düzgün çalışmıyor olabilir.


Sorgulama
Send
Ürün kategorisi
Bize ulaşın
Adres: Bitki 8, 9 Batı Tai Gölü Avenue, Wujin ekonomik kalkınma bölgesi, Changzhou, Jiangsu, Çin.
Telefon: 0519-81230981
Faks: 0519-81230998
E-posta: sales@thesixthelement.com.cn
Altıncı Element (Changzhou) üzere Technology Co, Ltd