Service Hotline
0519-81230981
Haberler
Ana sayfa > Haberler > İçerik

Ürün kategorisi

Grafin hazırlanması, genel bakış

Şu anda, Grafin hazırlanması için pek çok yöntem vardır. Bu kağıt fiziksel ve kimyasal yöntemler ayrılmıştır.

1 fiziksel yöntem grafen hazırlanması için

Fiziksel yöntem genellikle ucuz grafit veya mekanik sıyırma, yönlendirme epiphysees, sıvı veya gaz tek veya çok katmanlı Grafin hazırlamak için yöntem sıyırma doğrudan hammadde olarak genişletilmiş grafit temel alır. Bu yöntemler hammadde elde etmek kolay, nispeten basit, sentetik grafen yüksek saflıkta, daha az kusurları işlemdir.

1.1 mekanik sıyırma yöntemi

Mekanik sıyırma veya mikro işleme doğrudan daha büyük bir kristal grafen sacdan soymak için en basit yollarından biridir. Monolayer grafen bağımsız varlığını gösteren sıyırma ve yöntemi 2004'te, sıyırma çok basit bir micromachined ile son derece odaklı pirolitik Grafit üzerinden monolayer grafen gözlemleyerek Novoselovt vd başarılı oldu. Belirli işlem aşağıdaki gibidir: ilk ne zaman o cam alt katman yapıştırılmış derin mikro-yerleştirin, fotorezist 20 mikron genişliğinde ve 2 mikron asitle yüzey olacak 1 mm kalın oldukça odaklı pirolitik grafit yüzey iyon gravür, plazmada oksijen kullanın ve sonra teyp gözyaşı defalarca bir saydam bandı ile kaldırıldı ve aşırı yüksek odaklı pirolitik grafit kaldırılır ve microcapsules ile cam alt katman için aseton çözüm yerleştirilir ultrasonik ve nihayet Monokristalin silikon gofret içine aseton solvent, van der Waals Kuvvetleri veya kapiller kuvvet kullanımı grafen "Kaldır" tek bir katman olacak.

Ancak, bu yöntem bazı dezavantajları vardır, elde edilen ürünün kontrolü kolay değil gibi güvenilir bir yeterince uzun grafen hazırlamak değil ve bu nedenle endüstriyel ihtiyaçlarını karşılamak değil.

1.2 yönlendirme epifitik yöntemi - kristal büyüme

Peter W.Sutter ve ark. nadir metal rutenyum matris "tür" grafen dışarı atomik yapısını kullanarak büyüme matris olarak kullanılır. C atomları ilk rutenyum 1150 ° C'de içine sızmış ve 850 ° c için soğutmalı Karbon atomu büyük miktarda absorbe önce onlar Rutenyum, yüzeye float monolitik Karbon atomu "ada" substrat yüzeyinde şekillendirme, Island "yavaş yavaş büyümek, sonunda tam Grafin tabakası büyümek. İlk katman kapsama oranı % 80'i sonra ikinci katman grafen alt büyümeye başladı ve orada matris eski katmanı kuruluşundan sonra ikinci kat arasında güçlü etkileşim ve gideriş belgili tanımlık substrate neredeyse tamamen ayrılır sadece zayıf kaplin, böylece, yekpare grafen sayfası hazırlanmıştır. Ancak, bu yöntemle üretilen grafen sayfaları içinde kalınlık düzensiz olma eğilimi ve yapışma grafen ve matrix arasında hazırlanan grafen pul özelliklerini etkiler.

1.3 sıvı faz ve gaz faz doğrudan yöntemi sıyırma

Sıvı faz ve gaz halinde olan yakıtlar doğrudan sıyırma yöntemi grafit veya genişletilmiş grafit (EG) doğrudan sürümüne başvurur (1000 ° C oksijen içeren yüzey üzerinde yükselmeye hızlı sıcaklık genellikle tarafından grupları kaldırıldı almak için) bir organik çözücü veya su ile eklendi Ultrason, Isıtma veya hava akışı belirli bir konsantrasyon tek veya çok katmanlı Grafin çözüm üretmek için. Sıvı fazlı peeling karbon nanotüpler, aynı şekilde Coleman vd Dispersed grafit N-metil-pirolidon (NMP) içinde. Monolayer grafen verimi % 1 yapıldı ultrason ve uzun süreli ultrason (462 h) 1 saat sonra böylece 1.2 mg/mL grafen konsantrasyon. Çözücü ve graphene arasındaki etkileşimi çözücü grafen yüzey enerji eşleşen ve yüzey gerilimi grafen 40 olabilir grafen soyma için gereken enerji dengeleyebilirsiniz sonuçlar gösterir ~ 50mJ / M2. Grafit sayfa soyma etkisi hava akımı etkisi tarafından geliştirilebilir. Janowska ve ark. genişletilmiş grafit hammadde ve mikrodalga radyasyon vermeliyiz grafen toplam verimi artırmak için kullanılan (~ % 8) ile amonyak solvent olarak. Yüksek sıcaklıklarda solvent ayrıştırma tarafından üretilen amonyak grafit sayfası nüfuz ve hava basıncı van der Waals kuvvetleri arasında üstesinden gelmek için belirli bir değere yeterince aştığında grafit soyma ayrıntılı çalışmalar göstermiştir Grafit sayfaları.

Ucuz grafit veya hammadde olarak genişletilmiş grafit nedeniyle hazırlık sürecinde kimyasal değişiklik anlamına gelmez. Grafin hazırlık sıvı faz veya gaz faz doğrudan yöntemi sıyırma tarafından yüksek ürün kalitesi ve düşük maliyetli, basit işlem avantajları vardır, ama aynı zamanda monolitik grafen verimi yüksek, lamel Aglomerasyon ciddi, daha fazla kaldırmanız gerekir sabitleyici ve diğer kusurlar.


Sorgulama
Send
Ürün kategorisi
Bize ulaşın
Adres: Bitki 8, 9 Batı Tai Gölü Avenue, Wujin ekonomik kalkınma bölgesi, Changzhou, Jiangsu, Çin.
Telefon: 0519-81230981
Faks: 0519-81230998
E-posta: sales@thesixthelement.com.cn
Altıncı Element (Changzhou) üzere Technology Co, Ltd