Service Hotline
0519-81230981
Haberler
Ana sayfa > Haberler > İçerik

Ürün kategorisi

Grafene Akü Teknolojisinin Geliştirilmesine Nasıl Katkıda Bulunabilirsiniz?

Kasım 2015'in sonlarında, yüksek profilli bir iletişim ekipmanı şirketi en son ürünlerini yayınladı. Ürün bir pil malzemesi olarak grafeni kullanır, şarj süresini önemli ölçüde kısaltır, pil şarj kapasitesini artırabilir. Tek rapordaki bu rapor, herkesin dikkatini çekti ve topluluğun grafene yeni bir boyut kazandırdı.

Grafen nedir?

Baidu Ansiklopedisi'nden şunu biliyoruz:

1. Grafit (Grafen), iki boyutlu kristalin sadece bir kat atom kalınlığına sahip karbon atomlarından oluşan grafit materyalden çıkarılır.

2. grafen, en ince malzeme, aynı zamanda en güçlü malzemedir, kırılma mukavemeti en iyi çelikten 200 kat daha yüksektir. Aynı zamanda esnekliği çok iyi, germe% 20'ye ulaşabiliyor. Materyalin en inceliği dünyanın en inceliği.

3. Grafen şu anda en ince, en büyük mukavemette, yeni nano materyal türlerinin en güçlü ısıl iletkenliğinde bulunmakta olup, grafen "siyah altın" olarak adlandırılmaktadır.

Bir kelimeyle grafen, yüksek mukavemetli, yüksek elastikiyetli, yüksek iletkenliğe sahip ve diğer özelliklere sahip, nanometre boyutta bir malzemedir.

Bir nanomateryal olarak, grafen, uzay asansör malzemeleri imalatı için bir aday olabileceği izlenimini verir. Baidu Ansiklopedisinde bile, grafen'in elektriksel özellikleri yalnızca performansının bir parçasıdır. Üçüncü noktada "bu arada" yüksek iletkenliğinden bahsetmiyorsa, o zaman çakıl ve pil tanımından sadece ilişkiyi bulmak zordur.

Bununla birlikte, nanomalzemeler, insanların sahip olmadığı bir dünya sınıfıdır ve makroskopik dünyadan aldığımız sağduyu, mikroskobik dünyada iyi üretilmemiştir.

Grafenin nano-büyüklüğü yardım etmesi için pilin performansını artırabilirse, bu ilkeyi aküden analiz etmeniz gerekir.

İkincisi, elektrot malzemesi ve pil kapasitesi arasındaki ilişki

Biliyoruz ki, pil şarjı ve boşaltma işleminin mikroskopik açıdan bakıldığında, aslında, elektrotdaki "mozaiği" ve "kapatmayı" kapsayan bir katyondur. Yani elektrot materyalindeki delikler ne kadar çok olursa, proses de o kadar hızlı gerçekleşir. Makro açıdan bakıldığında, akünün şarjı ve boşalması daha hızlı gerçekleşiyor.

Grafenin mikroyapısı karbon atomlarından oluşan bir ağdır. Sınırın inceliği nedeniyle (sadece bir kat atom kalınlığı) katyonun hareketi sınırlıdır. Aynı zamanda ağ yapısı nedeniyle, grafen elektrot malzemesinden yapılmış da yeterli delikler vardır.

Bu açıdan bakıldığında, grafen şüphesiz çok iyi bir elektrot malzemesidir.

New York'taki Rensselaer Politeknik Enstitüsü'ndeki araştırmacılara göre, Amerika, grafenin bir pil prototipi malzemesi olarak kullanılması, şarj ve deşarj hızının lityum iyon pilin 10 katını aşacağını gösteriyor.

Üçüncü olarak, grafen araştırmasının durumu

Purdue Üniversitesi (Purdue Üniversitesi), nano-elektrot malzeme teknolojisi yaratmanın yeni, daha basit bir yolu üzerinde çalışıyor. Araştırma Üniversitesi aküde nano-materyallerin kullanımının pil şarj kapasitesini ve şarj ve deşarj hızını artıracağını gösteriyor.

Günümüzde, Güney Kore'nin Samsung Electronics, grafen kaplı silikon esaslı anot malzemesi araştırması yapmak için silikon yüzeyde de çalışmaktadır. Çalışma başarılı olursa, lityum iyon pil ömrü 2 kattan fazla artırılacaktır.

Bu çalışma, silikon esaslı malzemeler üzerinde grafen sürecinin nasıl işleneceğine odaklanarak, silikon esaslı malzemelerin uzun ömürlü olmasının avantajlarını ve grafen malzemelerin büyük şarj kapasitesini özetler.

Samsung araştırmacıları, silikon karbür elektrodun yüzeyinde bir grafen kaplaması yaparak anodun yüzey alanını etkin bir şekilde genişletti. Lityum kobalt oksit kombinasyonunda kullanılan katot ile aynı zamanda, böylece daha büyük petrolün enerji yoğunluğunun birim hacmi başına pil şarjı, ömrü de lityum iyon pillerin otobüs pazarı satışlarına yükselir 1.5-1.8 zamanlar.


Sorgulama
Send
Ürün kategorisi
Bize ulaşın
Adres: Bitki 8, 9 Batı Tai Gölü Avenue, Wujin ekonomik kalkınma bölgesi, Changzhou, Jiangsu, Çin.
Telefon: 0519-81230981
Faks: 0519-81230998
E-posta: sales@thesixthelement.com.cn
Altıncı Element (Changzhou) üzere Technology Co, Ltd