Service Hotline
0519-81230981
Haberler
Ana sayfa > Haberler > İçerik

Ürün kategorisi

Grafen Özel Yapısı

Grafen altıgen düzende karbon atomlarından oluşan iki boyutlu bir petek yapılı karbon maddesidir. Karbon ve karbon atomlarının sp2 hibrit kombinasyonu ile yapısı çok kararlıdır. Grafenin özel yapısı çok mükemmel özelliklere sahiptir.

Grafen şu anda en büyük malzemenin sertliğinde bulunur ve 2600 m2 / g'ye kadar teorik yüzey alanı, mükemmel ısı iletkenliği ile 3000W / (m · K) kadar mükemmel mekanik özelliklere sahiptir. Buna ek olarak, grafen de iyi iletkenliğe sahiptir. Oda sıcaklığında, elektron hareketliliği 20000cm2 / (V.s) kadar yüksek olabilir.

Grafenin mükemmel özelliklerinden dolayı, araştırmacılar matris malzemesinin performansını arttırmak için matris materyaline bir takviye olarak eklemeyi düşünüyorlar.

Bununla birlikte, grafenin spesifik yüzey alanı birlikte aglomera edilecek ve bu da sadece adsorpsiyon kapasitesini düşürmekle kalmamakta; aynı zamanda, grafen ile güçlendirilmiş kompozitlerin performansını etkileyen mükemmel grafenin performansını da etkiliyor. Dahası, bu yeniden birleşme, ultrason ve kuvvetli karıştırma gibi dış kuvvetlerin uygulanması hariç eşit şekilde dağılmış olmadıkça geri döndürülemez. Mükemmel grafen takviyeli kompozitler elde etmek için, araştırmacılar, grafen aglomerasyonunun üstesinden gelmek için bazı araştırma yapmışlardır.

Yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biri, oksitlenmiş grafit ve ultrason ile oksijen-dışı grafitin hazırlanması ve daha sonra kimyasal olarak grafene indirgenmesidir. Bu yöntemde hazırlanan grafen ile çözümde birikmesi kolay güçlü bir van der Waals kuvveti vardır.

Bir diğer yaygın yöntem, grafenin yüzeyinde moleküler veya sürfaktan moleküllerini adsorbe etmek için bir organik çözücü veya bir yüzey aktif maddenin sulu bir solüsyonuna grafeni tek biçimli olarak dağıtmak ve klasik itme kuvveti ile monoklinik grafenin etkisini elde etmektir; Molekül içi kuvvet dağılımı.

Fiziksel veya kimyasal modifikasyon ile grafenin aglomerasyonunu engelleme yeteneği gösterilmiştir, ancak kompozit oluşumu sırasında ortaya çıkan safsızlık, incelenecek olan kompozit kalıntıların özelliklerini etkiler mi? Bazı yüzey değişiklikleri ve diğer yöntemler de grafenin dağılabilirliğini arttırmak için kullanılabilir.

Jiang, grafenin yüzey modifikasyonu ile, böylece grafen ve bakır matrisi, polistren arasındaki ara yüzü geliştirerek, kompozit malzemenin bakırdaki eşit dağılımı. Bileşiklerin morfolojisi, bakır matriste düzgün bir şekilde dağılmış olarak bulunmuştur.

Jing, grafenin yüksek dağıtılabilirliğini elde etmek için dengeleyici ve indirgeyici ajan olarak güçlü indirgeme yeteneğine sahip galik asit kullandı. Onların analizi, molekül içindeki benzen halka yapısı ve grafen arasındaki π-π eşlenik etkileşimlerinin oluşumundan kaynaklanır ve bu, bir stabilizatör olarak grafen yüzeyine adsorbe edilir.

Bu, hazırlanan grafenin yüksek dağılım performansına sahip olmasını sağlamak için, grafen tabakasının, bir araya gelerek daha birikmesini önlemek için yeniden birleşmesini zorlaştıran güçlü bir negatif yüke sahip olmasını sağlar.

Yukarıdaki test sayesinde, materyal veya proses, matrise eşit olarak dağılmış çakıl yapmak için kullanılabilir, böylece kompozit materyallerin performansını arttırır.


Sorgulama
Send
Ürün kategorisi
Bize ulaşın
Adres: Bitki 8, 9 Batı Tai Gölü Avenue, Wujin ekonomik kalkınma bölgesi, Changzhou, Jiangsu, Çin.
Telefon: 0519-81230981
Faks: 0519-81230998
E-posta: sales@thesixthelement.com.cn
Altıncı Element (Changzhou) üzere Technology Co, Ltd