Service Hotline
0519-81230981
Haberler
Ana sayfa > Haberler > İçerik

Ürün kategorisi

Grafen Mükemmel Mekanik Özelliklere Sahip

Grafen, altıgen düzene göre karbon atomlarından oluşan, iki boyutlu bir petek yapılı karbon maddesidir. Karbon ve karbon atomlarının sp2 hibrit kombinasyonu ile yapısı çok kararlıdır. Grafenin özel yapısı çok mükemmel özelliklere sahiptir. Grafen şu anda en büyük malzemenin sertliğinde bulunur ve 2600 m2 / g'ye kadar teorik yüzey alanı, mükemmel ısı iletkenliği ile 3000W / (m · K) kadar mükemmel mekanik özelliklere sahiptir. Buna ek olarak, grafen de iyi iletkenliğe sahiptir. Oda sıcaklığında, elektron hareketliliği 20000cm2 / (V.s) kadar yüksek olabilir.

Grafenin mükemmel özelliklerinden dolayı, araştırmacılar matris malzemesinin performansını arttırmak için matris materyaline bir takviye olarak eklemeyi düşünüyorlar. Bununla birlikte, grafenin spesifik yüzey alanı sıklıkla bir araya getirilir, sadece adsorpsiyon kapasitesini düşürmekle kalmaz aynı zamanda grafenin takviye edilmiş kompozit materyallerin performansını etkileyen mükemmel grafenin performansını da etkiler. Dahası, bu yeniden birleşme, ultrason ve kuvvetli karıştırma gibi dış kuvvetlerin uygulanması hariç eşit şekilde dağılmış olmadıkça geri döndürülemez. Mükemmel grafen takviyeli kompozitler elde etmek için araştırmacılar, grafen aglomerasyonunu aşmak için bazı araştırma yapmışlardır.

Yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biri, grafit ve ultrasonu oksit-dışı grafit oluşturmak için oksitlemek ve daha sonra grafeni düşürmek için kimyasal yöntemle, çözeltide toplanması kolay, güçlü bir van der Waals kuvvetinin varlığı arasında grafenin hazırlanmasıdır . Bir diğer yaygın yöntem, grafenin yüzeyinde moleküler veya sürfaktan moleküllerini adsorbe etmek ve monolitik grafen dispersiyonunun etkisini elde etmek için, grafeni organik bir çözücü veya bir yüzey aktif maddenin sulu bir solüsyonuna eşit olarak dağıtmaktır. Fiziksel veya kimyasal modifikasyon ile grafenin aglomerasyonunu engelleme yeteneği gösterilmiştir, ancak kompozit oluşumu sırasında ortaya çıkan safsızlık, incelenecek olan kompozit kalıntıların özelliklerini etkiler mi?

Bazı yüzey değişiklikleri ve diğer yöntemler de grafenin dağılabilirliğini arttırmak için kullanılabilir. Grafen ve bakır matrisinin yüzey bağını geliştirmek için, grafenin bakırda düzgün şekilde dağılmış olduğu kompozit materyalin elde edilmesi mümkündür. Grafenin, kompozit malzemenin gözlemlenmesi ile bakır matrisinde düzgün bir şekilde dağılabileceği bulunmuştur. Jing, yüksek oranda dağılabilir grafen elde etmek için dengeleyici ve indirgeyici ajan olarak güçlü indirgeme yeteneğine sahip galik asit kullandı. Onların analizi, molekül içindeki benzen halka yapısı ve grafen arasındaki π-π eşlenik etkileşimlerinin oluşumundan kaynaklanır ve bu, bir stabilizatör olarak grafen yüzeyine adsorbe edilir. Bu, hazırlanan grafenin yüksek dağılım performansına sahip olmasını sağlamak için, grafen tabakasının, bir araya gelerek daha birikmesini önlemek için yeniden birleşmesini zorlaştıran güçlü bir negatif yüke sahip olmasını sağlar.


Sorgulama
Send
Ürün kategorisi
Bize ulaşın
Adres: Bitki 8, 9 Batı Tai Gölü Avenue, Wujin ekonomik kalkınma bölgesi, Changzhou, Jiangsu, Çin.
Telefon: 0519-81230981
Faks: 0519-81230998
E-posta: sales@thesixthelement.com.cn
Altıncı Element (Changzhou) üzere Technology Co, Ltd