Service Hotline
0519-81230981
Haberler
Ana sayfa > Haberler > İçerik

Ürün kategorisi

Grafen, kontakt lensler kızılötesi resimleri görmek izin verir.

Bir casusluk gerilim gibi sesler ve kontakt lensler bir çift üzerinde koymak sürece kızılötesi görüntüleri görebilirsiniz. Michigan Üniversitesi'ndeki araştırmacılar kendi gözlük grafen hantal soğutma cihazları için gerek kalmadan tırnakları boyutlu kızılötesi görüntü sensörleri geliştirmek için kullanma bir gerçeklik haline döndü. Hafif, kendi küçük boyutları nedeniyle bu-ebilmek var olmak bütünleşmek içine Kontakt lens ya da cep telefonları, askeri, güvenlik, tıp ve diğer alanları geniş bir uygulama yelpazesi vardır.

Çalışma günlük doğa nanoteknoloji yayımlandı. 760 arasında kızılötesi dalga boyu nm 1 mm, bu dalga boyu kırmızı ışık görünür, daha uzun, daha kızılötesi, orta kızılötesi ve uzak kızılötesi üç çeşit bölünmüş. IR ve uzak kızılötesi sensörler genellikle çok düşük ısılarda çalışmak zorunda. Chong (Zhaohui Zhong), yardımcı doçent, elektrik mühendisliği ve bilgisayar bilimi Michigan Üniversitesi ve ekibi, bir yalıtım katmanı arasında iki grafen pul kurma grafen, elektrik sinyalleri üreten işlemi geliştirilmiş bir elektrik akımı ile.

Işığı en iyi grafen çarptığında, cihaz elektron serbest bırakır ve pozitif yüklü bir delik oluşturur. O zaman, kuantum tünel etkisi altında elektron yalıtım katmanı ortasından geçmek ve Grafin tabakası alt ulaşır. Bu noktada, üzerinde üst grafen kalan pozitif yüklü delik elektrik alan üretmek ve daha düşük grafen mevcut etkiler. Geçerli değişikliği ölçerek, üst grafen ışınlanmış ışık parlaklığını anlaşılmaktadır olabilir. Chong yeni yönteme ilk IR ve uzak kızılötesi sensörler için bir soğutma aygıtı çalıştırmak için gereken geleneksel bir kızılötesi sensör için karşılaştırılabilir olabilir yeni bir yüksekliğe duyarlılığını izin söyledi.


Sorgulama
Send
Ürün kategorisi
Bize ulaşın
Adres: Bitki 8, 9 Batı Tai Gölü Avenue, Wujin ekonomik kalkınma bölgesi, Changzhou, Jiangsu, Çin.
Telefon: 0519-81230981
Faks: 0519-81230998
E-posta: sales@thesixthelement.com.cn
Altıncı Element (Changzhou) üzere Technology Co, Ltd