Service Hotline
0519-81230981
Haberler
Ana sayfa > Haberler > İçerik

Ürün kategorisi

Grafen ve uygulama özellikleri

İlk, grafen malzeme profili

Şimdi dünya grafen net bir tanımı değil. 2004 İngiliz Üniversitesi Manchester bilim adamları Andrei Heim ve Constantine Norfolkov monolayer grafen (grafen) bulundu. Onlar grafen malzeme onların mükemmel araştırma çalışmaları için 2010 Nobel Fizik Ödülü verildi. Bu nedenle, ilk grafen sadece Karbon atomu tek bir katman için yeni malzeme tek yapısından anlamına gelir tek bir karbon atom kalınlığında iki boyutlu malzemenin. Ancak, takip çalışmalar gösteriyor ki, iki ve üç, elektrik doğadan ve karbon atomları bile on kat da kendi özel fiziksel özelliklere sahip, grafit malzemenin sayfa içinde karbon atomlarının 10 katmanlar geçerli kalınlığı bağımsız değişken yavaş yavaş akademisyenler tarafından tanınan grafen olarak tanımlanır. Yeni kurulan Çin Metalsene Birliği standardizasyon Komitesi 10 kat Karbon atomu malzeme kalınlığı grafen aralığa ait bulundu.

Grafin olan büyülü bir malzeme, biraz ek olarak diğer malzemeler bir büyülü etkisi, "süper malzeme." malzeme kesiminde layık olabilir Sadece grafen "en ince, en güçlü", bir termal iletken herhangi bir diğer malzemenin termal etkisi iyidir. Grafin kullanarak, bilim adamları yeni malzemeler özel özelliklere sahip bir dizi geliştirebilirsiniz. Onun çok düşük direnci nedeniyle, elektron geçiş son derece hızlı, daha ince, daha hızlı iletken cips, silikon yerine geliştirmek için kullanılması bekleniyor. Grafin aslında şeffaf, iyi bir orkestra şefi olduğu için aynı zamanda şeffaf dokunmatik ekranlar, ışık plakalar ve hatta Güneş Pilleri yapmak için uygundur. Süper kapasitörler ve cips, dünyanın odak grafen alan çalışma, aynı zamanda grafen devrimci ilerlemesini doruk geleceği. Grafin uygulama düşük sonunda yüksek sonuna kadar uzanan bir işlem olmalıdır. Grafin iletkenlik düşük-uç uygulamaların kullanımı son 2-3 yıl ve fotovoltaik hücreler kullanımı ayağa kalkın ve silikon çip çip alan, hala alır uzun bir süre değiştirin. "

İkinci, graphene yapılmış

Grafin pratik ürünler iki kategoriye ayrılır: grafen film ve graphene tozu. Grafin laboratuvarda hazırlamak için birçok yol vardır (bkz. Aşağıdaki şekil). Ancak, seri üretim grafen, esas olarak iki farklı yolu: kullanım biri, tek bir katmanda büyümeye metal yüzey kimyasal Buhar biriktirme oranı çok yüksek, büyük grafen film malzemesi; alanıdır bir fiziksel veya kimyasal yoluyla doğal grafit kırma, Grafin toz oluşumu yöntemidir. Grafin toz bir çok ince siyah toz gibi görünüyor. Yerli grafen toz ve graphene film seri üretim kapasitesi ile donatılmış, endüstriyel bir dizi için beklenen grafen uygulamaları-ecek var olmak büyük ölçekli tomar dışarı. Bir yüksek teknoloji malzeme, grafen tozu üretim süreci, araştırma ve geliştirme, teknoloji ve teçhizat işçilik maliyetleri üretim çok küçük çok önemlidir. Grafin toz iş 50 ton yıllık üretim kapasitesi, üretim süreci sadece birkaç işçi sadece.

Üçüncü, Grafin uygulanması

1, Grafin film uygulanması

Cep telefonu dokunmatik ekran grafen film uygulamasının ilk atış başlatmak için. Grafin 2014 yılında parlak nokta içinde 2015 yılında esnek ekran, dokunmatik ekran alanı içinde giyim elektronik bir atılım olacağını filmidir. İstatistiklere göre mobil cihaz dokunmatik ekran üretimi 2015 yılında 36 milyon metrekare ulaşabilirsiniz. Bu da belli bir ölçüde grafen ITO filmin çarşı yer gösterir. 2016 yerli ve yabancı işletmelerin esnek güneş pili ani saldırı içinde olabilir, 2017 bilim ve teknoloji alanında büyük ölçekli uygulama olabilir. "Grafen film malzemeleri tıp alanında olmuştur da bir daha iyi değerlendirme almak bir atılım yaptı anlaşılmaktadır.

2, Grafin toz uygulanması

Sözde "grafen tozu", aslında, tek katmanlı Grafin ve çok katmanlı Grafin karışımı toz olduğunu. Uygulama ayrıca çok geniş kapsamlıdır.

Kablo için eklenen bir, Grafin toz büyük ölçüde iletken malzeme performansını geliştirmek, kablo kar marjları da artacaktır, piyasa olasılığı çok büyüktür.

B, çinko oksit, çinko oksit, Anti-korozyon ton kaplama yerine grafen ile gelecek 1000-2000 yuan maliyetini düşürerek anlamına 50 parça grafen toz çinko oksit antikorozif kaplama, bir grafen yerine değiştirebilirsiniz; bazı plastik malzeme çünkü grafen eklenmesi ve termal bir işlevi vardır.

C, lityum-iyon pil sanayi, lityum demir fosfat güç lityum-iyon pil olarak biridir en ilgili hakkında katot malzeme, bir zayıf iletkenlik sorun çıktı. Bir sıradan grafit tozu kullanarak lityum demir fosfat bir ölçüde elektriksel iletkenlik geliştirmek mümkündür, ama ideal bir devlet bulmuyor. Grafen toz lityum demir fosfat yüzeyinde kullanımı değiştiren, lityum demir fosfat iletkenlik büyük ölçüde artırabilirsiniz Eğer önemli ölçüde böylece pil yüksek akım kapasitesi arttırmak pil direnci azaltmak.

Uygulama grafen uygulamaları alanında tek bir parçasıdır, onun uygulama umutları çok geniş, hangi yurtiçi ve yurtdışındaki bilimsel topluluk tarafından kabul edilmektedir. Bu nedenle, etkin grafen üretim ve uygulama araştırma geliştirme Malzeme Bilimi, bizim dikkat çekicidir stratejik bir konudur.


Sorgulama
Send
Ürün kategorisi
Bize ulaşın
Adres: Bitki 8, 9 Batı Tai Gölü Avenue, Wujin ekonomik kalkınma bölgesi, Changzhou, Jiangsu, Çin.
Telefon: 0519-81230981
Faks: 0519-81230998
E-posta: sales@thesixthelement.com.cn
Altıncı Element (Changzhou) üzere Technology Co, Ltd