Service Hotline
0519-81230981
Haberler
Ana sayfa > Haberler > İçerik

Ürün kategorisi

Kapasitif Dokunmatik Panel Ekran Piyasası Eğilimleri

Şimdi piyasadaki Kapasitif Dokunmatik Panel iki temel dokunmatik kategoriye ayrılabilir. "Kapasitif Dokunmatik Panel" ve "ekran yüzeyinin doğrudan dokunması".

Dizüstü bilgisayarın dokunmatik yüzeyi, sensörlerinin birincil temsilcisi olan "bulanık dokunuş", çoğunlukla çift projeksiyon kapasitörü, Synaptics, Alpler ve ELAN piyasaya çıktı.

Buna karşın, ekranın yüzeyinde "doğrudan dokunma" teknolojisi ve pazar, altı temel dokunmatik teknolojiye sahip olduğu ve dokunmatik türü olarak yaklaşık 20 tür olduğu çok daha karmaşıktır; Dokunmatik modül üreticileri de küresel 150'den fazla var.

Kapasitif Dokunmatik Panel pazar durumu çizelgesi, 2007 yılında, 3.08 milyon dokunmatik yüzeyin, 1.3 milyar dolarlık gelirin ... olduğunu gösteriyor

Dokunmatik teknolojinin gelişim trendi

2008 - 2017 Kapasitif Dokunmatik Panel pazar teknolojisi uygulama tablosu, Projeksiyon Kapasitif Dokunmatik Panel ekranının Kapasitif Dokunmatik Panel pazar teknolojisinin ana akımını gösterdiğini göstermektedir.

Projeksiyon kapasitörü (P-Cap) dokunmatik teknolojisi popülerliği ile iPhone, iPad ve diğer ürünlerle projeksiyon Kapasitif Dokunmatik Panel teknolojisi, milyarlarca kullanıcının dokunmatik deneyim standartlarının kalbi oldu: çok noktalı senkronizasyon dokunmatik Kontrol, çok hafif dokunuş, pürüzsüz Sınırsız tasarım, mükemmel optik performans ve mükemmel kullanıcı deneyimine en çok dikkat.

Projektif Kapasitör Teknolojisinin Avantaj ve Sınırları

Sınırsız endüstriyel tasarım, yüksek optik ekran görüntü kalitesi (refraktif indeks ITO eşleştirme), son derece dayanıklı (dokunmatik denetleyici korumanın çok iyi) desteklemek için sınırsız çoklu dokunma, çok hafif dokunuş (sıfır basınç) desteği, olmadan Parçalama veya kontaminantların etkisi, bu açık teknik avantaj serisi, böylece cep telefonları, tablet PC'ler, süperbook'lar da dahil olmak üzere neredeyse tüm tüketici cihazları bu dokunmatik teknolojiyi kullanacak veya kullanacak.

Kapasitif Dokunmatik Panel Tabii ki, piyasa eğiliminde projeksiyon kapasitif dokunmatik teknoloji, dokunmatik bir endüstri "cetvel" haline geldi.

Kapasitif Dokunmatik Panel Tüketici ekipmanlarına ek olarak dikey pazarda uygulanması, özellikle medikal pazar, oyun pazarında, bilgi sorgulama pazarında güçlü bir gelişme trendi. Ekipman MTBF (ortalama arıza aralığı) için pazar talebi, çoklu dokunma ve çoklu dokunmatik cihaz, sıfır sınır tasarım gereksinimleri için oyun pazarının ihtiyaçlarına dokunmatik; Kapasitif Dokunmatik Panel bilgi sorgusu pazar ekipmanı Bu pazarlar için talebin MTBF (ortalama arıza aralığı süresi) dokunmatik cihaz projeksiyon teknolojisine geçmek zorunda.

Kapasitif Dokunmatik Panel Teknik seviyenin mevcut piyasa ortalamasına gelindiğinde, bu pazarlardaki projeksiyon kapasitörü yalnızca limittir: ekran boyutu Tablet PC'den daha büyük olduğunda, ekipman maliyeti patlayıcı büyüme, geniş denetleyicinin pazar büyüklüğü ve Performans hala kararsız bir performans.


Sorgulama
Send
Ürün kategorisi
Bize ulaşın
Adres: Bitki 8, 9 Batı Tai Gölü Avenue, Wujin ekonomik kalkınma bölgesi, Changzhou, Jiangsu, Çin.
Telefon: 0519-81230981
Faks: 0519-81230998
E-posta: sales@thesixthelement.com.cn
Altıncı Element (Changzhou) üzere Technology Co, Ltd