Service Hotline
0519-81230981
Haberler
Ana sayfa > Haberler > İçerik

Ürün kategorisi

Kapasitif dokunmatik Panel avantajları ve dezavantajları tanıttı

Kapasitif dokunmatik paneli sensörü ekran dört katmanlı kompozit cam ekran, iç yüzeyi ve iletken katman tabakası ile kaplı sandviç cam ekran, en dış katmanı silisli cam koruyucu tabaka ince bir tabaka. Sensör ekranın, vücudun elektrik alanı ve dokunmatik ekran ve yüksek frekanslı akım için bir kaplin kapasitör oluşturmak için dokunmatik ekran yüzeyine parmağınızla ekrana dokunduğunuzda kondansatör bir doğrudan, çok iletkendir parmak irtibat noktası emiş küçük bir akım bu akım akar elektrotlar dokunmatik ekran dört köşesine Tarih dışında ve mevcut dört elektrotlar akan uzaklık dört bir yanına parmak ile doğru orantılıdır. Doğru dört geçerli oranları karşılaştırıldığında geleneksel rezistif dokunmatik ekran hesaplayarak temas noktasının konumunu denetleyicisi hesaplar, kapasitif dokunmatik Panel avantajları aşağıdaki yönleri şunlardır:

1. operasyon yenilik. Kapasitif dokunmatik Panel çekmek multi-değmek, daha sezgisel operasyon, daha eğlenceli.

2 dokunmak kolay değil. Kapasitif dokunmatik Panel mevcut vücut için hissedilen ihtiyacı olduğu diğer nesnelerle faaliyete sadece insan vücuduna karşılık gelen, bu yüzden dokunmayacaksınız temel yanlış dokunmatik olasılığını önlemek için.

3. yüksek dayanıklılık. Karşı koymak değmek perde, kapasitif dokunmatik Panel toz, su, aşınma ve diğer yönlerini daha iyi bir performans ile karşılaştırıldığında.

Geçerli yasal kırmızı ekran teknoloji, kapasitif dokunmatik Panel, her ne kadar dokunmatik arayüzü ile muhteşem, Multi-Touch, sadece insan vücudu ve diğer avantajları, ama aynı zamanda, aynı zamanda aşağıdaki eksiklikleri vardır:

1. doğruluk yüksek değildir. Teknik nedenlerden dolayı rezistif dokunmatik ekran daha kapasitif dokunmatik Panel doğruluk de eksik. Ve girmek için parmak tek kullanabilirsiniz, içinde belgili tanımlık küçük perde de el yazısı girişi daha karmaşık kimliği elde etmek zordur.

2. çevre tarafından etkilenen. Sıcaklık ve nem ve diğer çevresel faktörler değişim, bu kapasitif dokunmatik Panel kararsız hale gelmesine neden ya da drift. Vücut yakın ekran drift neden olabilir aynı zamanda kullanıcı kullanımı gibi bile kalabalık kalabalık içinde Ayrıca drift neden olur. Esas olarak bu kullanıcının parmaklarını ekrandan daha yakın, ama orada her ne kadar elektrik alan parmak büyük ekran yakınındaki birçok aynı zamanda, kapasitif dokunmatik Panel teknolojisi çalışma prensibi nedeniyle dokunmatik konumu etkiler mi yargılamak için.

3. yüksek maliyet buna ek olarak, orada LCD paneli adımlar bağlı touchpad geçerli kapasitif dokunmatik Panel hala bazı teknik sorunlar, verimi yüksek değil, bu yüzden hemen hemen kapasitif dokunmatik Panel maliyet artırmak.


Sorgulama
Send
Ürün kategorisi
Bize ulaşın
Adres: Bitki 8, 9 Batı Tai Gölü Avenue, Wujin ekonomik kalkınma bölgesi, Changzhou, Jiangsu, Çin.
Telefon: 0519-81230981
Faks: 0519-81230998
E-posta: sales@thesixthelement.com.cn
Altıncı Element (Changzhou) üzere Technology Co, Ltd