Service Hotline
0519-81230981
Haberler
Ana sayfa > Haberler > İçerik

Ürün kategorisi

Gelecek dijital cihazlar için 5 neden grafen malzeme tarafından değiştirilecek

Çoğu zaman, insanların hayatını tüm yönleriyle değiştirmek plastik buluşlar gibi malzemeler teknolojisinde devrim geliyor. Şu anda, grafen, yeni bir malzeme olarak büyük ilgi aldı. Aslında, Grafin karbon, ultra yüksek mukavemetli, ışık ile bir tür ve özellikleri genişletilmiş, dijital ürünler görünümünü değiştirmek, hissediyorum ve hatta formu kullanın edebilecektir. Aşağıda, olağanüstü bir şey vardır sonunda grafen malzeme hakkında daha fazla öğreneceksiniz.

1. çelik daha sert

LG G Flex küçük çizikler onarabilirsiniz rağmen cep telefonu zayıflığını kolayca değişmedi. Bununla birlikte, cep telefonları gibi dijital ürünler grafen bir kabuk olarak gelecekte kullanıyorsanız, sağlam olur. Amerikan Kimya Derneği'nin raporuna göre grafen'ın sertlik 200 kere kere çelik, belli ki çok güçlü bir dayanıklılık vardır.

2. yumuşak kauçuk hangi tarihlerde

Columbia Üniversitesi'ndeki araştırmacılar grafen belirli bir süneklik sahiptir ve % 20 uzanabilir söylüyorlar. Başka bir deyişle, Grafin aslında bir esnek, kauçuk için benzer bir malzemedir. Samsung esnek ekranlar üretmeyi grafen transistörler üzerinde çalışıyor. Buna ek olarak, belirli bir su direnci grafen vardır, bu su geçirmez ekipman yeni bir nesil kullanılması bekleniyor.

3. hafif özellikleri

Grafen'ın mükemmel süneklik saydamlık derecesini için streç ince olmasını da sağlar. Cep telefonu üreticisi bu malzeme kullanıyorsanız sadece yakışıklı yapabilirsiniz daha dayanıklı, su geçirmez, ama aynı zamanda daha anlamsız olabilir anlamına gelir.

4. inanılmaz pil ömrü

Grafen batarya teknoloji geliştirme makalede bahsettiğimiz ve lityum pil gelecekte yeni nesil pil standartları olarak yerine son derece yüksektir. Amerika Birleşik Devletleri'nde Northwestern Üniversitesi'ndeki araştırmacılar grafen ve dayanıklılık en çok bir hafta 15 dakika şarj için sürebilir silikon-yeti pilleri geliştirmede başarılı olmuştur. Cep telefonu grafen pil kullanıyorsanız, belli ki, o zaman bir hafta bir ücret artık bir rüya olacak.

5. insan organları ile birbirine bağlı

Aravind Resul, Manchester Üniversitesi doktora o grafen sağlıklı test için takılabilir cihazlar üzerinde çok olumlu bir etkisi vardır biyolojik arası bağlantı özellikleri vardır bulundu. Grafin bir sensör izlemek ve insan sinir sistemi inceden inceye gözden geçirmek mümkün olacak ve bu "ruh sağlığı aygıtların ve uygulamaların gelecekte izleme" olacak akla yatkın gibi kullanarak.

Gelecekteki outlook

Çok şey söyledikten sonra bir sürü arkadaş grafen pahalı, pek değil, ucuz hammadde biridir, yeni teknoloji "katalize için" ihtiyacı olduğunu düşünüyorum ama. Şu anda, Samsung IBM, SanDisk, Nokia ve diğer birçok teknoloji şirketleri grafen (ve bazı prestijli Üniversiteler) odaklanarak ve yakında biz gerçek göreceksiniz inanıyorum iken bir yarı iletken öğesi olarak grafen kullanımı hakim olması iddia ediyor ürün dışarı çık.


Sorgulama
Send
Ürün kategorisi
Bize ulaşın
Adres: Bitki 8, 9 Batı Tai Gölü Avenue, Wujin ekonomik kalkınma bölgesi, Changzhou, Jiangsu, Çin.
Telefon: 0519-81230981
Faks: 0519-81230998
E-posta: sales@thesixthelement.com.cn
Altıncı Element (Changzhou) üzere Technology Co, Ltd