Service Hotline
0519-81230981
Bilgi
Ana sayfa > Bilgi > İçerik

Ürün kategorisi

Grafin görüntü ve neden gelecekten gelen esnek akıllı aygıtlar olmak gidiyor nedir

Dün, bir Çinli üretici adını bize kaçar çalışma ve tamamen esnek Android smartphone göstererek birkaç başları döndü Grafin ekran kullanır.Belgili tanımlık uydurmasyon bir bilezik gibi biçimlendirilmiştir ve kendisi örneğin bir bayanın elindeki kaydırma hiçbir sorunu yoktur. Özellik bu bakış bize hatırlattı önde gelen smartphone üreticileri zaten esnek ekranlar seri üretim sahiptir., ancak onlar hala onları kesinlikle düz ve un bükülebilir aygıtları dahil etmek seçin. Ayrıca hiç görülen kullanmadan önce Grafin görüntüleme teknolojisinin parçası bizim ilgi yol açtı.

Grafin nedir?

What's a graphene display and why it's going to be in flexible smart devices from the future

Grafin saf karbon bir katmandır. Sadece bir atom kalınlığında, Grafin en ince, en hafif, en güçlü, en şeffaf ve en ısı ve elektrik iletken malzeme bilim adamları için bilinir. Hangi geleneksel metal ve plastik ile karışık son süper malzeme geleceği, kelimenin tam anlamıyla, her şeyi kendine! Karbon yeryüzünde bilinen tüm yaşam için kimyasal temel ve bolluk içinde bulundu gibi grafen teorik olarak sınırsız sayıda uygulama için ekolojik, sürdürülebilir bir çözüm olarak futurologists tarafından öngörülen.

Ancak hala öğe güvenli ve maliyet-etkin bir şekilde üretilebilir önce geriye kalan çalışmadır grafen araştırma özellikle elektronik ve biyoteknoloji, alanlarında verimli olmuştur. Önemli bir bilimsel keşif evlenme teklif ettiğimde daha az 2012 yılından bu yana giderek ilerliyor bu yönde geliştirme ile yüksek kaliteli grafen elde etmek için toksik, bu yöntemdir üreticileri, teknolojik diğer şirketler ile birlikte görüntüleyen, ağır malzeme ilgilenen hiç de şaşırtıcı.
Dün ilk kez bir esnek smartphone ekranda ekranın değil sadece, ama tüm cihaz tam bükülebilir yapar bir şekilde kullanılan grafen görüyorum işaretler. Açıkça, yıpranmış veya akıllı tasarımcılar tarafından tecrübe esnek akıllı aygıtlar geleceği grafen, zaten tanıdık plastik OLED teknolojisi Samsung, LG ve Apple tarafından kendi akıllı telefonlar ve smartwatches için kullanılan ek olarak uygulama içerecektir. Ne bir grafen şu anda, onun şüpheli yakın gelecekte birlikte görüntüdür bilgilendirici bir göz burada.

Ne bir grafen görüntülensin?

What's a graphene display and why it's going to be in flexible smart devices from the future
(Resimde) ilk esnek grafen ekran iki ortaklık kurum tarafından Eylül 2014 yılında örneklenmekte-Cambridge Üniversitesi'nde grafen Merkezi ve İngiltere'de plastik mantık firma. Tek renkli bir ekran, e-okuyucu için benzer oldu. Buluş sınırlı görünebilir, ama gelecek deposunda var giyilebilir ve esnek akıllı aygıtlar doğru önemli bir adımdır.

Bu belirli ekran ve muhtemelen diğerleri-Çin smartphone gibi takip aktif matris elektroforetik İlkesi üzerinde çalışır dün – gördüğümüz. Bu parçacıklar bir çözümde askıya yeniden düzenlenmesi ile çıkış görüntüleri için bir elektrik alanı kullanır. Emülsiyon işlenen grafen elektrot tabakası bir esnek plastik paneli yatırılır ve elektrik devreleri ile kazınmış. Grafin görüntüler cam kaplı ekranları tarafından sürekli etkisi hasar tür tabi olmayacak anlamına gelir cam levhalar, kullanmak için içsel bir gereksinim vardır.

Onun devre kartı-ekran parçacıkları yeniden düzenlenmesi için güç sağlayan elektrik tabakası-düşük sıcaklık işlemi kullanılarak üretilen çünkü Ayrıca, bu tür ekran Esnek OLED ekranlar, üretmek daha kolay olmalı (itibariyle aşağıda 100 ° C/212 ° F), hangi verim riski en aza indirir ve daha az kaynak-yoğun üretim yapmaktadır. Ancak, büyük olasılıkla LCD öğelerden kullanacakları smartphone grafen görüntüler ve renkler tür sağlamak ve oranları yenilemek için OLED teknolojisi için yeterli bir kullanıcı deneyimi. Bu kaçınılmaz olarak biraz üretim zorlaştıracaktır.

Yaklaşık beş ay sonra gelecekte mobil cihazlar kadar sona erecek esnek grafen görüntüler için temel olan bir yarı saydam, Grafin tabanlı LED ekran, Manchester Üniversitesi ve Sheffield Üniversitesi araştırmacıları tanıttı. Sadece 10-40 atom kalınlığında varlık, o bir arka ışık için gerek kalmadan tüm yüzeyi arasında ışık yayar.

Ne zaman grafen ekranlar için akıllı telefonlar döneceksin?

Bilmiyoruz! Şu an için Grafin dokunmatik ekran görüntüler büyük ölçekli üretiminde kullanılmak üzere çok pahalıdır. Ve ayrıca grafen ekran iyi LCD veya görüntü kalitesi açısından OLED ekran ile rekabet edebilecek önce yapılacak çok iş var. Dolayısıyla, onun giriş smartphone görüntüler için dokunmatik ekran denetleyicileri düzeyde başlatmak olasılığı daha yüksektir.
Geç 2014, araştırmacılar Surrey Üniversitesi ve Trinity College, Dublin geliştirilen "grafen (ile şeffaf ve iletken Özellikler) ve gümüş nanowires birleştirerek hibrid elektrotlar oluşturmak için bir basit, ölçeklenebilir ve ucuz yöntemi. Onların accomplishent nanowires daha--dan 50 kere, bir dokunmatik ekran katman oluşturmak için gereken miktarını azaltmada böylece üretim sürecinin basitleştirilmesi olduğunu. Henüz tüketici aygıt içinde görünmesini görmek istiyoruz, ancak bu karışım şu anda kullanımda indiyum kalay oksit tabaka teknoloji yerini alabilir.Sorgulama
Send
Ürün kategorisi
Bize ulaşın
Adres: Bitki 8, 9 Batı Tai Gölü Avenue, Wujin ekonomik kalkınma bölgesi, Changzhou, Jiangsu, Çin.
Telefon: 0519-81230981
Faks: 0519-81230998
E-posta: sales@thesixthelement.com.cn
Altıncı Element (Changzhou) üzere Technology Co, Ltd