Service Hotline
0519-81230981
Bilgi
Ana sayfa > Bilgi > İçerik

Ürün kategorisi

Kirli su temizlemek için grafen oksit tabanlı köpük

Washington Üniversitesi'ndeki araştırmacılar grafen oksit sayfaları wate içme içine pis su dönüşümürolabilir bir BIOFOAM oluşturmak için kullanmak başardı. Bu ülkede kendi umudumuz olduğu yerde bir sürü güneş ışığı, kirli su, bu malzeme kullanarak buharlaşır ve tatlı su toplamak mümkün olacak.

Bu yeni yöntem bir çift katmanlı BIOFOAM oluşturmak için bakteri üretilen selüloz ve graphene oksit birleştirir. Üretim süreci son derece basit olduğu söyleniyor ve bakteriler tarafından üretilen Nano selüloz lif ağ mükemmel yeteneği su toplu Evaporatif yüzeye gelen ısı en aza indirerek taşımak için vardır. Malzeme ışık emici grafen dolu oksit nanocellulose alt üst ve bozulmamış nanocellulose yönü ile iki katlı bir yapıdır. Bu su üzerinde askıya zaman su aslında üst yüzey buharlaşma gerçekleştiği ulaşmak yapabiliyor. Bunun üzerine ışık yayar ve graphene oksit nedeniyle içine ısı dönüştürür; Isı dağıtımı için toplu su altında bozulmamış nanocellulose katmanı tarafından küçültülür. Bu şekilde ısı değil israf ama nerede buharlaşma aslında oluyor üst tabaka için sınırlı.

Selüloz çift katmanlı BIOFOAM altındaki hızlı buharlaşma oluştuğu grafen oksit kadar su çizim bir sünger davranır. Elde edilen taze su kolayca sayfanın üst kısmından toplanabilir.

Çift katmanlı BIOFOAM aslında kuruldu da roman işlemidir. Takım göre benzer bir inci istiridye yapar nasıl çalışır - bakteri grafen oksit pul katıştırıldığı nanocellulose liflerinin Katmanlar oluşturur.

Selüloz için bakteri kültürü ise araştırmacılar grafen oksit pul orta eklendi. Belirli bir noktada süreci boyunca, orta grafen oksit ile kaldırılır ve yeni bir orta tanıttı. O köpük bir sonraki katman üretiyor. Bildirildiğine göre çok güçlü ve mekanik olarak sağlam arabirimidir. Yeni BIOFOAM da bu su arıtma ve deniz suyu arıtma için uygun bir araç son derece hafif ve ucuz yapmak yapıyor.

Takım sentez süreçlerinde de imha bakteri ve diğer kirletici madde oranını artırmak, ve içmek için güvenli yapmak diğer nanostructured malzemeler için köpük eklenmesini sağlar eklendi.


Kaynak:


Sorgulama
Send
Ürün kategorisi
Bize ulaşın
Adres: Bitki 8, 9 Batı Tai Gölü Avenue, Wujin ekonomik kalkınma bölgesi, Changzhou, Jiangsu, Çin.
Telefon: 0519-81230981
Faks: 0519-81230998
E-posta: sales@thesixthelement.com.cn
Altıncı Element (Changzhou) üzere Technology Co, Ltd